top of page
  • Zdjęcie autoraGosia Granada Guide

Granada w blasku świątecznych świateł


Granada w blasku świątecznych świateł • Oficjalny przewodnik po Alhambrze i Granadzie w Andaluzji

Świątecznie udekorowany budynek Urzędu Miasta w Granadzie przy placu Carmen.

źródło inmsolKażdego roku w okresie adwentowym miasto Granada rozbłyska światłem miliona kolorowych lampek, które zwiastują nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Jest to wyjątkowy moment, którego inauguracja w tym roku przypada na dzień dzisiejszy, to jest środę 1go grudnia. Dokładnie o godzinie 19 miasto rozbłyśnie blaskiem 2.121.749 lampek typu LED podczas uroczystości, której będzie przewodniczył burmistrz miasta, Francisco Cuenca. Zaplanowany jest również koncert chóru katedralnego Schola Pueri Cantores oraz występ grupy flamenco Habichuela Nieto.


Przy Urzędzie Miasta, który mieści się na placu Carmen odbędzie się widowisko zsynchronizowanej gry świateł wraz z trzema świątecznymi utworami muzycznymi, które będzie powtarzane następnie codziennie o godzinie 19:30 i 21:30. Nad placem zamontowano siatkę światełek w ilości 36.700 sztuk, które mają imitować gwieździste niebo. Z drzew rosnących przy placu będą zwisać girlandy utworzone z 27.000 światełek, a fasadę budynku Urzędu Miasta ozdobi 21.432 lampek.


Świąteczne ozdoby będzie można podziwiać poruszając się specjalnie wyznaczonym szlakiem, który przebiega przez najbardziej uczęszczane części miasta. Przy placu Nowym (hiszp. Plaza Nueva) zostaną postawione 2.5 metrowe figury trzech króli, na Placu Bib Rambla przewidziana jest wyjątkowa atrakcja dla najmłodszych, której charakter wciąż jeszcze utrzymywany jest w tajemnicy. Nie zabraknie tam również świątecznego targu oraz 20 metrowej choinki ozdobionej kolorowym oświetleniem, które ma imitować gwiazdy oraz bombki.


Na placu Fuente de las Batallas przewidziane jest umieszczenie dwóch około 3 metrowych figur w postaci choinkowej bombki oraz świątecznego prezentu, przy których mieszkańcy miasta z pewnością będą sobie robić pamiątkowe zdjęcia.


Spektakl ma się odbywać od tej pory każdego dnia aż do 6go stycznia. Władze miasta apelują jednak o rozsądne korzystanie z atrakcji w obliczu panującej pandemii.***

Chcesz zwiedzić Granadę w blasku świątecznych świateł? Możesz zarezerwować wizytę już teraz właśnie tutaj. W ten sposób Twoja wizyta w Andaluzji zostanie wzbogacona o dodatkowe atrakcje nie umieszczane w tradycyjnych przewodnikach turystycznych!


Zwiedzaj Granadę i Andaluzję z oficjalnym przewodnikiem Gosia Granada Guide!


Więcej ciekawych informacji, zdjęć i filmików z Granady oraz Andaluzji można znaleźć na mojej stronie facebook. Zapraszam do polubienia tutaj!


***Comments


bottom of page