top of page
  • Zdjęcie autoraGosia Granada Guide

Najwyższa choinka w Europie znajduje się w Granadzie


Choinka_Granada_przewodnik

Widok choinki od wewnatrz, Grupo Ximenez


Sztuczna choinka oszałamiająco wznosi się na wysokość 56 metrów, z blisko milionem światełek jest najwyższa w Europie i stanowi wyjątkową atrakcję w Hiszpanii. Po raz kolejny zdobyła to nietypowe wyróżnienie, co tylko podkreśla jej imponujący charakter i rosnącą popularność jako symbol świątecznej magii w kraju. Ta imponująca konstrukcja świąteczna doskonale ilustruje atmosferę radosnego świętowania i rozbudza świąteczne emocje, przyciągając uwagę zarówno mieszkańców, jak i turystów.


Zespół zabytkowy Alhambry i Generalife, punkt widokowy San Nicolás, malownicza Sierra Nevada, urokliwa dzielnica Albaicín, historyczna brama Elvira, a także interaktywny Park Naukow,- główne atrakcje turystyczne miasta Granady, w tym okresie świątecznym, zyskały nowego, wyraźnego konkurenta. Mowa tu o imponującej sztucznej choince która wznosi się na imponujące 56 metrów wysokości. Jest ozdobiona blisko milionem diod LED o niskim zużyciu energii i usytuowana w centrum handlowym Nevada Shopping, na obrzeżach miasta.


To widowiskowe dzieło świateł nie tylko dodaje blasku świątecznej atmosferze, ale również staje się nowym symbolem radosnego obchodzenia świąt w tej części miasta. Efekt przyciąga uwagę zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów, tworząc niepowtarzalny kontrast między nowoczesnością a historycznym pięknem Granady.


Sztuczne drzewko widać praktycznie z każdego punktu miasta, to imponujące dzieło uznawane jest za najwyższą choinkę w Europie i drugą co do wielkości na świecie (przegrywając jedynie z choinką na Sri Lance, która mierzy 72,1 metra). Ze względów bezpieczeństwa na jej szczycie umieszczono sygnalizację świetlną, przypominającą te, które informują o obecności wysokich budynków czy wieżowców. To nie tylko atrakcja świąteczna, lecz również wyjątkowy punkt orientacyjny, który zdobi i rzuca cień na horyzoncie, sprawiając, że nawet z daleka trudno przejść obok tego świątecznego majestatu obojętnie.


Gigantyczna choinka, utrzymana w kolorach srebra i złota, modyfikuje swój wyglądco kilka sekund wyświetlając zmienne dekoracje, co powoduje widowiskowy efekt.


Firma, która jest autorem tego imponującego dzieła, to Grupo Ximénez, przedsiębiorstwo o ponad 70-letniej tradycji, pochodzącą z  miejscowości Puente Genil w prowincji Kordoba. Przedsiębiorstwo to realizuje projekty oświetleniowe na całym świecie. Zajmują się dekoracją świąteczną miast, takich jak Nowy Jork, Hongkong, Dubaj czy Moskwa, co potwierdza ich międzynarodowy prestiż w dziedzinie sztuki świetlnej i dekoracji świątecznych.


Produkcja dekoracji świątecznych jest tak ogromna, że Francisco Ximénez, odpowiedzialny za eksport w firmie, podkreślił w wywiadzie, że jeśli byliby w stanie ułożyć w linii 50 milionów punktów świetlnych wyprodukowanych w tym roku, z łatwością połączyliby Puente Genil (most w Granadzie) z Moskwą. Jego słowa sugerują, że skala produkcji jest naprawdę imponująca, zdolna do stworzenia świetlnego szlaku na wielką odległość.


"Pragniemy zrewolucjonizować pojęcie oświetlenia", dodał Francisco. Jego wizja sugeruje, że nie chodzi tylko o ilość, ale także o kreatywność i innowacyjność w dziedzinie oświetlenia świątecznego, które mają przekształcić sposób, w jaki postrzegamy ozdoby i iluminacje podczas świątecznego sezonu.


***

Zwiedzaj Granadę z przewodnikiem w okresie świątecznym. Możesz zarezerwować wizytę już teraz właśnie tutaj. W ten sposób Twoja wizyta w Andaluzji zostanie wzbogacona o dodatkowe atrakcje nie umieszczane w tradycyjnych przewodnikach turystycznych!


Zwiedzaj Granadę i Andaluzję z oficjalnym przewodnikiem Gosia Granada Guide!


Więcej ciekawych informacji, zdjęć i filmików z Granady oraz Andaluzji można znaleźć na mojej stronie facebook. Zapraszam do polubienia tutaj!


***


189 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page