top of page
  • Zdjęcie autoraGosia Granada Guide

Sierra Nevada w Granadzie - aktualności ze stoków


Sierra_Nevada_przewodnik_Granada_Alhambra
Sierra Nevada sezon 2024. Granada Hoy

Stacja narciarska Sierra Nevada w Monachil otworzyła La Visera – pierwszą trasę o kolorze czarnym, co oznacza, że jest to trasa bardzo trudna. Jest ona już dostępna w tym sezonie narciarskim. Informację tę przekazała andaluzyjska miejscowość narciarska za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, co potwierdza aktualność danych oraz udostępnia informacje o bieżącej sytuacji na stoku.


Planowane jest również otwarcie w ten weekend obszaru Veleta i Loma de Dílar, co pozwoli po raz pierwszy w sezonie zimowym na korzystanie z obszaru do jazdy na nartach o długości ponad 40 kilometrów. Dodatkowo, zaplanowane jest uruchomienie trzech nowych wyciągów, które umożliwią dostęp do tych obszarów. Wszystko to  wprowadzi dodatkowe możliwości dla miłośników narciarstwa.


Ostatnie opady w Sierra Nevada stworzyły idealne warunki dla produkcji sztucznego śniegu, co z kolei było doskonałym uzupełnieniem dla naturalnych opadów. Te warunki umożliwiły otwarcie sześciu nowych tras narciarskich, znacznie rozszerzając obszar do jazdy na nartach aż do 30 kilometrów. Nowe trasy to Torrecillas, La Playa, Laja, Topos, Maribel i Chotocabras.


Dodatkowo przewidziane jest rozszerzenie oferty narciarskiej o główne stoki obszaru Veleta, takie jak Panorámica, Cordón, Tubo del Veleta, Descenso Damas, Tobogán, Lastrón, oraz górna część Águila. W tym samym czasie na Borreguiles dołączą trasy: Morillas, Granados i Diagonal Cauchiles.


Otwarcie obszaru Veleta, korzystając z wyciągu Zayas, umożliwi Sierra Nevada udostępnienie prawie całego swojego stoku narciarskiego, obejmującego 1100 metrów, które dzielą tereny wokół szczytu Veleta od osiedla Pradollano.


Warto zauważyć, że w sobotę planowane jest kolejne rozszerzenie oferty narciarskiej poprzez otwarcie obszaru Loma de Dílar, obejmującego trasę Loma Dílar i Bulevar del Jara. Do tego obszaru będzie można dotrzeć dzięki wyciągom Jara i Monachil.


Dla miłośników innych sportów zimowych , oferowany jest kompleks Mirlo Blanco z różnymi atrakcjami, lodowiskiem oraz zjeżdżalniami w Borreguiles. Dodatkowo, teren charakteryzuje się bogatą ofertą kulinarna ponieważ udostępniono kilkanaście restauracji w pobliżu tras narciarskich.


Zgodnie z prognozą AEMET (Agencia Estatal de Meteorología, co w tłumaczeniu na język polski oznacza Państwową Agencję Meteorologiczną), w nadchodzący weekend niebo będzie bezchmurne lub z lekkimi chmurami wysokimi, temperatury wzrosną umiarkowanie z lekkimi przymrozkami, a wiatr będzie słaby z zachodu, umiarkowany na poziomie szczytów górskich.


Raport śnieżny na weekend przedstawia się następująco:


Otwarte trasy: 48


Długość tras do jazdy na nartach: 40 km


Otwarte wyciągi: 15


Grubość śniegu: 20-60 cm


Jakość śniegu: Puch


Jako jedno z najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Europie, Sierra Nevada zapewnia imponujące widoki na otaczające góry i malownicze krajobrazy, co sprawia, że jest to atrakcyjne miejsce zarówno dla entuzjastów sportów zimowych, jak i miłośników przyrody.


Sierra Nevada przyciąga miłośników zimowych sportów nie tylko z Hiszpanii, ale również z innych części Europy, oferując doskonałe warunki narciarskie i atmosferę przyjazną dla rodzin oraz pasjonatów sportów zimowych.


***

Dowiedz się więcej o Sierra Nevada. Możesz zarezerwować wizytę już teraz właśnie tutaj. W ten sposób Twoja wizyta w Andaluzji zostanie wzbogacona o dodatkowe atrakcje nie umieszczane w tradycyjnych przewodnikach turystycznych!


Zwiedzaj Granadę i Andaluzję z oficjalnym przewodnikiem Gosia Granada Guide!


Więcej ciekawych informacji, zdjęć i filmików z Granady oraz Andaluzji można znaleźć na mojej stronie facebook. Zapraszam do polubienia tutaj!


***

168 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page