top of page

Małgorzata Janusz       

🇵🇱   🇬🇧   🇪🇸   🇩🇪  🇫🇷

Mieszkam w Andaluzji, dokładnie w Granadzie od 2006 roku. Przez ten czas zdążyłam poznać historię, ludzi, kuchnię oraz zwyczaje tego wyjątkowego regionu na tyle, że stały się częścią mojego życia.

O moim przyjeździe do Granady zdecydował trochę przypadek, kiedy jeszcze byłam na studiach. Miasto urzekło mnie od początku choć nie przypuszczałam, ze stanie się ostatecznie moim nowym domem. Skupiałam się raczej na nauce języka i obserwowaniem miejscowych obyczajów, co zawsze wydawało mi się fascynujące podczas poznawania kultury nowego kraju. Sposób życia, który prowadzą na codzień rdzenni mieszkańcy Andaluzji wydał mi się na tyle pasjonujący, że sama postanowiłam go posmakować.

Aby pracować w zawodzie przewodnika turystycznego w Alhambrze i Granadzie przeszłam drogę, która była usiana wieloma przygodami. Nie myślałam wtedy, że zostanę przewodnikiem. Dziś czuję wielką satysfakcję podczas wykonywania tego zawodu. Kontakt z ludźmi w rożnym wieku i z innych krajów wzbogaca moje własne doświadczenie. Mam to szczęście, że pracując w różnych językach mogę poznać ludzi z najodleglejszych zakątków świata. Każde nowe spotkanie z turystami jest jak ekscytująca podróż w nieznane. Podczas wspólnie spędzonych chwil jest czas na wymianę poglądów, spostrzeżeń i sporej dawki humoru. Lubię również przywoływać do życia ducha przeszłości przybliżając życie codzienne ludzi epoki. Dzięki temu zabytki Granady ożywają i stają się dla nas samych bardziej zrozumiałe.

KOMPETENCJE

Licencja przewodnika turystycznego nadana przez Urząd Andaluzji

WYKSZTAŁCENIE

Mgr inż Architekt krajobrazu

Mgr historii sztuki

Mgr translatoryki stosowanej

JĘZYKI

polski hiszpański angielski niemiecki francuski

Oficjalny przewodnik po Alhambrze i Gran
bottom of page