top of page

Klasztor Kartuzów

Zapraszam Cię do wyjątkowej podróży przez klasztor Kartuzów, miejsce, gdzie cisza i piękno architektoniczne spotykają się w harmonii. Wspólnie odkryjmy tę enklawę spokoju, gdzie każdy krok wznosi nas ponad zgiełk codziennego życia.

Pierwsze wrażenie uderza monumentalnością fasady klasztoru, a z każdym krokiem w głąb, będziemy odkrywać tajemnice tego zakątka. Wnętrza klasztoru ukazują nie tylko mistyczną atmosferę, ale także bogactwo detali architektonicznych i sztuki religijnej.

Witaj w Klasztorze Kartuzów w Granadzie – miejscu, gdzie cisza, spokój i monumentalna architektura tworzą niezapomniane doświadczenie duchowe. Przygotuj się na podróż w głąb historii i kontemplacji wchodząc w te sakralne mury.

Klasztor Kartuzow, położony z dala od uczęszczanych szlaków turystycznych oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki na miasto Granada, ale także wnosi cię w świat życia zakonnego Kartuzów, którzy od wieków praktykują ascetyczny tryb życia.

W trakcie zwiedzania możesz podziwiać misterną architekturę klasztoru, której korzenie sięgają XVII wieku. Barokowe dobienia zdobienia, kamienne krużganki i urokliwe dziedzińce tworzą atmosferę, która sprzyja zadumie i refleksji.
W kościele klasztornym, gdzie dzieła sztuki religijnej, monumentalny ołtarz i zdobienia przemawiają do ducha i zmysłów. To miejsce, gdzie cisza i modlitwa splatają się w jedność, tworząc atmosferę skupienia i spokoju.
Niezapomnianym punktem zwiedzania jest również sakramentarium zdobiony unikalnymi freskami i rzeźbami, które przenoszą odwiedzających w czasie i przestrzeni duchowej kontemplacji.

Klasztor Kartuzów posiada także ogród sensoryczny, gdzie rośliny o charakterystycznych zapachach tworzą atmosferę relaksu i harmonii. To idealne miejsce na chwilę wytchnienia, gdzie natura i duchowość spotykają się w doskonałym zgraniu.

Zwiedzaj Klasztor Kartuzów w Granadzie z przewodnikiem po polsku i pozwól, aby otuliła cię atmosfera spokoju i piękna. To nie tylko podróż w głąb historii, ale również doświadczenie, które pozostawi w tobie głęboki ślad duchowej wędrówki.


 

Klasztor Kartuzów w pigułce:

Kościół

Pomieszczenia klasztorne

Dziedziniec z ogrodem

Warto połączyć z wizytą w:

Centrum

Dzielnicą Albaicin

Klasztorem św. Hieronima

Czas trwania zwiedzania Klasztoru Kartuzów z przewodnikiem po polsku około 45 minut.

Pomoc w rezerwacji biletów dla grup i turystów indywidualnych

Organizowanie programu wizyty

Informacje na temat zasad zwiedzania obiektu

Zwiedzanie w towarzystwie oficjalnego polskiego przewodnika

bottom of page