top of page
  • Zdjęcie autoraGosia Granada Guide

6️⃣ imprez, których nie możesz przegapić tego lata w Andaluzji

Wyścigi konne w Sanlucar de Barrameda, Cádiz Turismo

Lato w Andaluzji to nie tylko słońce i plaże. Dzięki ciepłemu klimatowi i jeszcze cieplejszym ludziom, Andaluzja oferuje wiele festiwali przez cały rok. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem muzyki, pasjonatem gastronomii, entuzjastą sportu czy po prostu kimś, kto szuka zabawy i dobrego towarzystwa, Andaluzja zawsze ma coś specjalnego dla Ciebie.


Od prestiżowych wydarzeń w Marbelli po wyścigi konne w Sanlúcar de Barrameda oraz różne popularne jarmarki, jest mnóstwo opcji, aby cieszyć się regionem Andaluzji tego lata. Można tutaj znaleźć niezliczone atrakcje, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów z całego świata.


Te i wiele innych wydarzeń sprawiają, że Andaluzja jest wyjątkowym miejscem do odwiedzenia latem, oferując niezapomniane wrażenia i wspaniałą atmosferę.


Festiwal Starlite w Marbelli


Jednym z najbardziej prestiżowych i długotrwałych wydarzeń letnich w Andaluzji jest Marbella Starlite, ekskluzywny festiwal z imponującym składem międzynarodowych gwiazd. Festiwal ten odbywa się w Marbelli od 14 czerwca do 31 sierpnia, co czyni go najdłuższym tego typu wydarzeniem w Europie. Przez dwa i pół miesiąca uczestnicy mają okazję cieszyć się występami renomowanych artystów, takich jak Jamie Cullum, Van Morrison, Sheryl Crow, Keane, The Corrs, Tom Jones i Diana Krall, a także wielu innych.


Marbella, znana z elegancji i glamouru, staje się w tym czasie centrum światowej klasy muzyki, zapewniając niezapomniane przeżycia muzyczne. Jeśli planujesz wybrać się na to wydarzenie, warto zaznajomić się z pełnym programem artystycznym i zakupić bilety z wyprzedzeniem, aby móc uczestniczyć w tych wyjątkowych koncertach pod otwartym niebem.


Festyn w Maladze


Feria de Málaga to jedno z najważniejszych wydarzeń lata w Andaluzji, odbywające się w tym roku od 17 do 24 sierpnia. W ciągu dnia centrum Malagi tętni życiem dzięki licznych barom i straganom na Plaza de la Constitución, gdzie odwiedzający mogą delektować się różnorodnymi tapasami i tradycyjnymi napojami. Wieczorami imprezy przenoszą się na teren targowy Real Cortijo de Torres, który staje się centrum zabawy po zachodzie słońca.


Oficjalne otwarcie Ferii następuje przy spektakularnym pokazem świateł, fajerwerków oraz koncertach na plażach San Andrés i La Malagueta, które mają miejsce w piątek, 16 sierpnia. Tradycyjna pielgrzymka do sanktuarium Victoria oraz uroczyste przemówienie inauguracyjne rozpoczynają tygodniowe obchody, które przyciągają tłumy zarówno mieszkańców, jak i turystów, pragnących doświadczyć unikalnej atmosfery i kultury Andaluzji.


Fiestas Colombinas w Huelva


Fiestas Colombinas de Huelva są unikalnym świętem w Andaluzji, które upamiętnia 3 sierpnia 1492 roku, kiedy Krzysztof Kolumb wyruszył w podróż do Nowego Świata z Palos de la Frontera. Wydarzenie to odbywa się pod koniec lipca i na początku sierpnia, a głównym punktem jest dzień 3 sierpnia. Uroczystości odbywają się w Recinto Ferial Colombino, położonym niedaleko nowego stadionu oraz nad brzegiem rzeki Huelva, a całe miasto jest przyozdobione światłami i pełne festiwalowych wydarzeń.


Podczas Fiestas Colombinas odwiedzający mogą cieszyć się z klimatyzowanych straganów, które są ozdobione w biało-niebieskie paski, darmowych koncertów, atrakcji dla dzieci oraz różnych konkursów, w tym Narodowego Konkursu Krojenia Jamón oraz Międzynarodowego Tygodnia Żeglarstwa Colombina. Tradycyjne wydarzenia jak Trofeum Piłkarskie Colombino oraz Targi Corrida również są organizowane w ramach festiwalu.


Fiestas Colombinas nie tylko upamiętniają historyczną podróż Krzysztofa Kolumba, ale także celebrują kulturę, tradycje oraz dziedzictwo Huelvy i całej Andaluzji, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i turystów poszukujących autentycznych doświadczeń lokalnych zwyczajów.


Wyścigi konne w Sanlucar de Barrameda


Wyścigi konne na plaży w Sanlúcar de Barrameda są spektakularnym wydarzeniem, które harmonijnie łączy naturalne piękno otoczenia z ekscytacją sportowych zmagań. Odbywają się one na wybrzeżu, obejmującym plaże Bajo de Guía, La Calzada i Las Piletas, co tworzy wyjątkową atmosferę festiwalową, idealną dla rodzin. Aby zapewnić bezpieczeństwo, plaża jest podzielona na obszary, gdzie konie mogą ścigać się po wilgotnym piasku, podczas gdy widzowie obserwują je z promenady nadmorskiej. Organizację wyścigów zapewnia Sociedad de Carreras de Caballos, która również organizuje punkty zakładów, bary i trybuny przy linii mety. Codziennie odbywa się od trzech do pięciu wyścigów, co czyni to wydarzenie niepowtarzalną atrakcję Andaluzji.


Feria w Almeria


Od 16 do 24 sierpnia Almería celebruje swoją tradycyjną Ferię ku czci Matki Bożej Morza. Wydarzenie to odbywa się na terenie targowym przy malowniczej rzece Andarax i przyciąga tłumy odwiedzających dzięki bogactwu atrakcji, stoisk oraz różnorodnych spektakli. Jedną z najbardziej oczekiwanych atrakcji jest festiwal Cooltural, który gromadzi miłośników muzyki na otwartym powietrzu, oferując koncerty znanych artystów takich jak Amaral, La Oreja de Van Gogh, Iván Ferreiro i La Casa Azul. Targi w Almeríi to nie tylko miejsce spotkań, ale także okazja do delektowania się lokalną kuchnią, kulturą i tradycjami, tworząc niezapomnianą atmosferę radości i wspólnoty.


Festiwal Tio Pepe w Jerez de la Frontera


Festiwal Tío Pepe, organizowany w winiarniach González Byass w Jerez de la Frontera, świętuje swoją dziesiątą edycję z imponującym zestawem artystów. Wydarzenie rozpoczyna się 12 lipca i oferuje niezapomniane przeżycia muzyczne dzięki występom takich gwiazd jak Ana Mena, Gilberto Santa Rosa, Raphael, Miguel Poveda, God Save The Queen, Take That, La Oreja de Van Gogh oraz Luis Fonsi, wśród innych. Oprócz koncertów, festiwal obejmuje także cykl flamenco z udziałem takich artystów jak Rancapino Chico, María Terremoto, Israel Fernández i Diego del Morao. Nie zabraknie również wieczorów humorystycznych z udziałem La Chirigota del Selu oraz Santiago Segura, José Mota i Florentino Fernández.


Tío Pepe Festival zapewnia różnorodność w cenach biletów, zależnie od wybranej strefy na terenie festiwalu, co sprawia, że jest dostępny dla różnych grup odbiorców. To wydarzenie kulturalne obiecuje nie tylko doskonałą rozrywkę muzyczną, ale także przednią zabawę wraz z  bogactwem flamenco, które przypadną do gustu zarówno lokalnej społeczności, jak i odwiedzającym z różnych stron świata.Andaluzja to region, który każdego lata oferuje niezliczone możliwości spędzenia czasu w sposób wyjątkowy. Bez względu na to, jakie są Twoje zainteresowania, z pewnością znajdziesz tu coś, co sprawi, że Twoje wakacje będą pełne niezapomnianych chwil i wrażeń.


Dla tych, którzy szukają dobrej zabawy i towarzystwa, Andaluzja ma wiele do zaoferowania. Liczne bary, kluby i plażowe imprezy sprawiają, że życie nocne w takich miastach jak Marbella, Malaga czy Cadiz jest pełne energii i radości.


Andaluzja to region, który tętni życiem przez cały rok, oferując niezapomniane wrażenia dla każdego, kto zdecyduje się go odwiedzić. Niezależnie od zainteresowań, każdy znajdzie tu coś dla siebie, co sprawi, że pobyt będzie wyjątkowy.


***


Dowiedz się więcej o Andaluzji z przewodnikiem po polsku. Możesz zarezerwować wizytę już teraz właśnie tutaj. W ten sposób Twoja wizyta w Andaluzji zostanie wzbogacona o dodatkowe atrakcje nie umieszczane w tradycyjnych przewodnikach turystycznych!


Zwiedzaj Granadę i Andaluzję z oficjalnym przewodnikiem Gosia Granada Guide!


Więcej ciekawych informacji, zdjęć i filmików z Granady oraz Andaluzji można znaleźć na mojej stronie w facebook. Zapraszam do polubienia tutaj!


***

282 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


bottom of page