top of page
  • Zdjęcie autoraGosia Granada Guide

Aktualności ze stoków Sierra Nevada


Sierra Nevada. El Mundo


Sierra Nevada serdecznie zaprasza entuzjastów zimowych sportów do wspólnego świętowania na stoku, kreując wyjątkowe doświadczenie łączące doskonałe warunki narciarskie z bogatym programem rozrywkowym.  Obecnie otwartych jest 15 kilometrów różnorodnych tras  na różnicy wysokości wynoszącej 925 metrów.


Według codziennego raportu od Cetursa, publicznej firmy zarządzającej tą malowniczą stacją w Granadzie, dostępne są trasy Borreguiles i El Río. Grubość pokrywy śnieżnej utrzymuje się na poziomie od 20 do 40 centymetrów, co stanowi doskonałe warunki dla miłośników narciarstwa.


Już o pierwszej porannej godzinie można zauważyć entuzjastów sportów zimowych, gotowych skorzystać z tej świątecznej okazji do zabawy na stoku. Sierra Nevada serdecznie zaprasza wszystkich, którzy marzą o spędzeniu niezapomnianego dnia w otoczeniu śnieżnych szczytów i malowniczych krajobrazów.


Jakość śniegu na trasach narciarskich to twardy puch, zapewniający doskonałe warunki na 15 kilometrach tras. W dniu 25 grudnia dostępnych jest aż 11 imponujących wyciągów, a dodatkowo rozgrywane są emocjonujące zawody w slalomie równoległym.


Temperatury w malowniczym regionie wahają się między dodatnim stopniem w Veleta a 5 stopniami w Borreguiles. To zróżnicowanie termiczne dodaje uroku doświadczeniu zimowego wypoczynku, jednocześnie zapewniając odpowiednie warunki dla wszelkich form aktywności na śniegu. Świętuj Boże Narodzenie na stoku z doskonałym śniegiem i różnorodnymi możliwościami rekreacyjnymi.

Cetursa przygotowała różnorodne atrakcje na okres świąteczny. Po wizycie Świętego Mikołaja, w dniach 27 i 30 grudnia oraz 3 stycznia planowane są fascynujące sesje z udziałem różnych DJ-ów, dodające świątecznego klimatu.


Najważniejszym punktem programu świątecznego na stacji będzie tradycyjny zjazd Trzech Króli, którzy przejadą na nartach trasą El Río 5 stycznia o godzinie 19:00. Towarzyszyć im będą liczni uczestnicy, reprezentujący szkoły, kluby oraz drużyny narciarskie i snowboardowe z Sierra Nevada. Będzie to z pewnością wyjątkowe wydarzenie, które zgromadzi szerokie grono miłośników zimowych sportów i stworzy niezapomniany klimat świąteczny na stoku narciarskim.


W kontekście programu sportowego na nadchodzące dni, Sierra Nevada wpisuje do swojego kalendarza dwie emocjonujące imprezy w narciarstwie wysokogórskim: "Circuito de habilidades de Esquí de Montaña" (29 grudnia) oraz III San Silvestre Skimo (31 grudnia). Pierwsze z tych wydarzeń, "Circuito de habilidades de Esquí de Montaña", planowane jest na 29 grudnia i obejmuje rywalizację opartą na umiejętnościach narciarskich w warunkach górskich. Natomiast druga impreza, III San Silvestre Skimo, odbędzie się 31 grudnia, dodając ekscytujący akcent sportowy na zakończenie roku. Oba wydarzenia przyciągną entuzjastów narciarstwa wysokogórskiego, tworząc pasjonujący kontekst dla miłośników tego sportu podczas świątecznego sezonu w Sierra Nevada.


Wspólna radość na stoku to nie tylko doskonałe zjazdy na nartach, ale również tworzenie niepowtarzalnej atmosfery świątecznej, gdzie sport, muzyka i tradycja splatają się w wyjątkową harmonię. Sierra Nevada staje się nie tylko miejscem dla miłośników narciarstwa, ale również centralnym punktem świątecznej celebracji w malowniczym otoczeniu górskich szczytów.


***

Dowiedz się więcej o Sierra Nevada. Możesz zarezerwować wizytę już teraz właśnie tutaj. W ten sposób Twoja wizyta w Andaluzji zostanie wzbogacona o dodatkowe atrakcje nie umieszczane w tradycyjnych przewodnikach turystycznych!


Zwiedzaj Granadę i Andaluzję z oficjalnym przewodnikiem Gosia Granada Guide!


Więcej ciekawych informacji, zdjęć i filmików z Granady oraz Andaluzji można znaleźć na mojej stronie facebook. Zapraszam do polubienia tutaj!


***

264 wyświetlenia0 komentarzy

Kommentare


bottom of page