top of page
  • Zdjęcie autoraGosia Granada Guide

Nagroda dla restauracji Oleum w Granadzie

Zaktualizowano: 28 lut 2021


Właściciel restauracji Oleum w Granadzie • Oficjalny przewodnik po Alhambrze i Granadzie • Gosia Granada Guide

Właściciel restauracji Oleum w Granadzie.


Restauracja Oleum w Granadzie otrzymała właśnie prestiżową nagrodę Krajowego Związku Hotelarstwa. Nagrody te przyznaje się co roku firmom, instytucjom bądź nawet osobom fizycznym, które wykazały szczególne zaangażowanie w aspektach jak innowacja, odpowiedzialność społeczna, wsparcie dla kultury, zrównoważonego rozwoju lub zaangażowanie na rzecz osób niepełnosprawnych. Nagroda przyznawana jest również tym, którzy przyczyniają się do promowania gościnności i zapewnienia dobrych wzorców do naśladowania. Wśród nagrodzonych należy też wymienić znaną hiszpańską projektantkę Agatha Ruiz de la Prada, która zaprojektowała uniformy kucharzy a nawet przybory kuchenne! Można obejrzeć te kolorowe cudeńka właśnie tutaj.


Agatha Ruiz de la Prada ze znanym hiszpańskim kucharzem Alberto Chicote pozują przy jednym z dzieł projektantki • Oficjalny przewodnik po Alhambrze i Granadzie • Gosia Granada Guide

Agatha Ruiz de la Prada ze znanym hiszpańskim kucharzem Alberto Chicote pozują przy jednym z dzieł projektantki.


Restauracja Oleum w Granadzie otrzymała tą nagrodę za promowanie kultury i gastronomii hiszpańskiej, a konkretniej za przyczynienie się do rozpowszechniania tzw. tapas (popularnej przekąski serwowanej do każdego napoju w barach i restauracjach Granady), jako produktu wysokiej jakości, zwracając jednocześnie uwagę na jego walory historyczne stanowiąc w ten sposób integralną część oferty kulinarnej w mieście.


Właściciel restauracji Oleum, Gregorio Garcia kładzie szczególny nacisk na stosowanie produktów regionalnych w swojej kuchni, aby móc kontynuować tradycje i esencję kuchni hiszpańskiej. Zaznacza przy tym, że kultura tapas obecna w Granadzie od zarania dziejów jest już znana na całym świecie i z tego powodu sektor gastronomiczny zobowiązany jest wręcz o zachowanie jej wysokiej jakości. Powinna się ona odznaczać prostotą i doskonałością w wykonaniu i podaniu, nie zatracając przy tym przystępnej ceny, która jest jednym z wyznaczników dobrego tapas w Granadzie.


Filozofię mistrza kuchni doskonale definiują jego własne słowa


Moje myśli, moje pomysły i moja praca nad naszą kulturą śródziemnomorską nieustannie nawiązują do oliwy z oliwek, która jest źródłem życia i jednym z najważniejszych "leków" dla naszego zdrowia ze względu na jej wrodzone właściwości.


Tradycja kulinarna Gregorio García Pérez jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.To mieszanka andaluzyjskich smaków ze szczyptą mądrości, młodości, kreatywności i doświadczenia.W ofercie Oleum można znaleźć takie przysmaki jak jagnięcina z południa, czy grillowaną wołowina z wachlarzem lokalnych warzyw. Nie brakuje też i akcentów kuchni północnych regionów Hiszpanii jak Asturias. Jak określa sam właściciel, dzięki północnym akcentom promowanym w jego lokalu, również na południu możliwe jest delektowanie się tymi smakami. W ten sposób restauracja wyspecjalizowała się w serwowaniu znanego gulaszu fasolowego z Asturias (hiszp. Fabada Asturiana).


Specjalność zakładu Fabada Asturiana • Oficjalny przewodnik po Alhambrze i Granadzie • Gosia Granada Guide

Specjalność zakładu Fabada Asturiana


Chcesz spróbować przysmaków z Restauracji Oleum w Granadzie? Zarezerwuj już teraz wizytę z przewodnikiem po Granadzie i Alhambrze właśnie tutaj. W ten sposób Twoja wizyta zostanie wzbogacona o dodatkowe atrakcje nie umieszczane w tradycyjnych przewodnikach turystycznych.


Zwiedzaj Granadę i Alhambrę z oficjalnym przewodnikiem Gosia Granada Guide!


Więcej ciekawych informacji, zdjęć i filmików z Granady można znaleźć na mojej stronie facebook. Zapraszam do polubienia tutaj!


***
Comentarios


bottom of page