top of page
  • Zdjęcie autoraGosia Granada Guide

Netflix kręci serial w Granadzie!

Zaktualizowano: 28 lut 2021


Nadia de Santiago i Alvaro Cervantes wcielają się w bohaterów serialu El tiempo que te doy. Na zdjęciu moment podczas kręcenia jednej ze scen • Oficjalny przewodnik po Alhambrze i Granadzie • Gosia Granada Guide

Nadia de Santiago i Alvaro Cervantes wcielają się w bohaterów serialu El tiempo que te doy. Na zdjęciu moment podczas kręcenia jednej ze scen.Popularna telewizja internetowa nakręci jeden z seriali w Granadzie. Jest to hiszpańska produkcja zatytułowana El tiempo que te doy, co w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza Czas, który ci daję. Serial ma być wyemitowany już w przyszłym roku. Opowiada on historię młodej dziewczyny o imieniu Lina, która próbuje zacząć swoje życie na nowo po rozstaniu ze swoim partnerem. Lina zmaga się również z codziennymi trudnościami związanymi ze zmianą miejsca zamieszkania oraz pracy. Właściwie zaczyna swoje życie od nowa. Aby pozbierać się po zakończeniu swojego związku postanawia, że kiedy będzie myśleć o byłym partnerze to każdego dnia będzie to robić o minutę krócej.


Dla tego przedsięwzięcia kamery Netflixa zamontowano w tak popularnych miejscach Granady jak znana i ulubiona przez spacerowiczów ulica w centrum miasta Carrera del Darro, zakątki na dzielnicy Albaicin, jak i powszechnie znany Plac Bib Rambla czy dawny bazar arabski Alcaiceria.Plan filmowy zmontowany na znanej i ulubionej przez spacerowiczów ulicy w Granadzie Carrera del Darro • Oficjalny przewodnik po Alhambrze i Granadzie • Gosia Granada Guide

Plan filmowy zmontowany na znanej i ulubionej przez spacerowiczów ulicy w Granadzie Carrera del Darro

Autor IdealNowością natomiast jest sam format serialu. Będzie on emitowany w 10 odcinkach, każdy w nich po 10 minut. W ten sposób całość potrwa 1h 40m, czyli mniej więcej tyle co zwykły film. Jest to dość nowatorska idea jeśli chodzi o serial. Z założenia ma ona ułatwiać jego oglądanie szczególnie tym, którzy się zdecydują, aby obejrzeć wszystkie odcinki za jednym razem.


Netflix wspiera projekt z entuzjazmem, określając go jako dążenie do wyznaczania nowych standardów, stawiając również na hiszpańskie produkcje: „Mamy nadzieję, że nadal będziemy rozpowszechniać hiszpańską beletrystykę jako światowy punkt odniesienia” - przyznaje Diego Ávalos, wiceprezes działu tematyki w Netflix, Hiszpania.


To nie pierwszy raz kiedy w Granadzie padały słowa reżysera: "Kamera, akcja!". Miasto Granada oraz Alhambra posłużyły jako sceneria dla znanych hiszpańskich produkcji jak Isabel (biograficzny serial o królowej Izabeli Kastylijskiej), Carlos V (biograficzny serial o wnuku Izabeli Kastylijskiej). Recenzje można przeczytać tutaj. El Principe dzielnica zła to kolejny przykład, choć już o nieco bardziej współczesnej tematyce. Więcej o tym serialu kryminalnym można się dowiedzieć tutaj.


Miasto Granada można też podziwiać w zagranicznych produkcjach. jak koreański serial futurystyczny Memorias de Alhambra (tł. Wspomnienia z Alhambry), rownież wyprodukowany przez Netflixa. Tutaj można przeczytać recenzję.


Wszystkie te seriale polecam na długie zimowe wieczory!


***


Masz ochotę zwiedzić miejsca w Granadzie, gdzie kręcono te znane produkcje? Zarezerwuj już teraz wizytę z przewodnikiem po Granadzie i Alhambrze właśnie tutaj. W ten sposób Twoja wizyta zostanie wzbogacona o dodatkowe atrakcje nie umieszczane w tradycyjnych przewodnikach turystycznych!


Zwiedzaj Granadę i Alhambrę z oficjalnym przewodnikiem Gosia Granada Guide!


Więcej ciekawych informacji, zdjęć i filmików z Granady można znaleźć na mojej stronie facebook. Zapraszam do polubienia tutaj!

***


Comments


bottom of page