top of page

The Saint Jerome Monastery

 
Enjoy the visit in the oldest monastery of the Granada city built at the beginning of the XV century.  It is decorated with religious and political symbols related to the medieval history of Spain. 
It houses the most the remains of Gonzalo Hernandez de Cordoba, the most faithful captain of the Queen Isabella.


 

  • Booking tickets

  • Tailor made visit

  • Full information about the visit 

  • Guided tour

Pierwszym przystankiem na naszej wycieczce po Rondzie może być Puente Nuevo, czyli Nowy Most. To monumentalna budowla, która łączy dwie części miasta, a widok na głęboką dolinę el Tajo jest imponujący. Można stąd podziwiać przepiękne krajobrazy i zdjęcia z tej lokalizacji stanowią niezapomnianą pamiątkę.

 

Kolejnym ważnym punktem jest Plaza de Toros de Ronda, czyli arena, która jest jedną z najstarszych w Hiszpanii. Dla miłośników tauromachii to miejsce, gdzie można poznać historię walk byków i zrozumieć znaczenie tej tradycji w kulturze hiszpańskiej. To miejsce, które budzi emocje, stawiając pytania o naturę tradycji i dziedzictwa w dzisiejszym świecie.

 

Odwiedzimy też Casco Antiguo, czyli starą część miasta. Tam pospacerujemy wąskimi uliczkami, zatrzymamy się w tradycyjnych tapas barach i będziemy podziwiać lokalną architekturę urokliwych domów w andaluzyjskim stylu.

 

Palacio de Mondragón, dawna rezydencja mauretańskich władców miasta, obecnie przekształcona w muzeum to kolejny ciekawy punkt zwiedzania. Można tam poznać historię miasta, a także zobaczyć wspaniałe ogrody i dziedzińce.

 

 

Wizyta w Rondzie to również okazja do degustacji lokalnych specjałów, takich jak jamón serrano (hiszpańska szynka). Miasto urzeka zarówno pięknem przyrody, jak i bogatym dziedzictwem kulturowym. To magiczne miejsce, które z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia na każdym, kto je odwiedzi.

 

Dzisiejsza Ronda to urocze miasto, które przyciąga turystów swoją historią, architekturą i pięknymi widokami. To także miejsce, w którym można docenić bogactwo andaluzyjskiej kultury i tradycji.

Ronda w pigułce:

Puente Nuevo

Plaza de Toros

Palacio de Mondragon

Punkty widokowe

Warto połączyć z wizytą w:

Granadzie

Sewilli

Kordobie

Maladze

Czas trwania zwiedzania Rondy z przewodnikiem po polsku około 5 godzin.

Pomoc w rezerwacji biletów dla grup i turystów indywidualnych

Organizowanie programu wizyty

Informacje na temat zasad zwiedzania obiektu

Zwiedzanie w towarzystwie oficjalnego polskiego przewodnika

bottom of page