top of page

The Saint Jerome Monastery

 
Enjoy the visit in the oldest monastery of the Granada city built at the beginning of the XV century.  It is decorated with religious and political symbols related to the medieval history of Spain. 
It houses the most the remains of Gonzalo Hernandez de Cordoba, the most faithful captain of the Queen Isabella.


 

  • Booking tickets

  • Tailor made visit

  • Full information about the visit 

  • Guided tour

Miasto przechodziło różne etapy rozwoju, zachowując jednak swój niepowtarzalny charakter i wpływy kulturowe. Dzisiaj Sewilla jest kwitnącym miastem, które łączy w sobie dziedzictwo z nowoczesnością, przyciągając turystów ze względu na swoją historię, kulturę, i urokliwe zakątki. Przygotuj się na odkrywanie barw, smaków i dźwięków tego urokliwego miasta, które zachwyci cię swoim pięknem i gościnnością.

Rozpoczniemy tą przygodę od majestatycznej Katedry w Sewilli, największej gotyckiej katedry na świecie. Wspinając się na Giralda, historyczną wieżę, będziesz miał okazję podziwiać panoramę miasta, gdzie zabytki i nowoczesność splatają się w fascynujący krajobraz.

 

Kolejny przystanek to Alkazar, królewski pałac z fantastycznymi ogrodami, gdzie orientalne wpływy i hiszpańska architektura tworzą magiczne miejsce. Odkryjemy labirynt korytarzy, dziedzińców i fontann, które przeniosą cię w świat królewskiego przepychu.

 

Spaceruj przez dzielnicę Santa Cruz, gdzie wąskie uliczki, kolorowe domki i kwitnące dziedzińce tworzą romantyczną atmosferę. To idealne miejsce na relaksujący spacer i zanurzenie się w jednym z najpiękniejszych zakątków Sewilli.

 

Poznamy też Plaza de España, monumentalny plac z kanałami i mostami, który przypomina o bogatej historii Hiszpanii. To miejsce, gdzie marmurowe mozaiki reprezentują różne regiony kraju, tworząc niezapomniany kolaż kulturowy.

 

Sewilla to również miasto flamenco. Wizyta w jednym z lokalnych tablao to poznanie pasji i energii tego tradycyjnego hiszpańskiego tańca oraz muzyki. Wieczorny spektakl flamenco to podróż do duszy Andaluzji.

Kuchnia sewilska to prawdziwy festiwal smaków. Spróbujesz tradycyjnych tapas, salmorejo czy lokalnych deserów, delektując się aromatami i świeżością lokalnych składników.

 

Sewilla to więcej niż miasto, to magiczna odyseja przez hiszpańską historię, kulturę i sztukę. Przyjdź i razem z przewodnikiem po polsku pozwól się oczarować tym urokliwym miejscem, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością, a każdy zakątek opowiada własną historię.

Sewilla w pigułce:

Katedra

Alcazar

Dzielnica Santa Cruz

Plaza de España

Punkty widokowe

Warto połączyć z wizytą w:

Granadzie

Rondzie

Kordobie

Maladze

Kadyksie

Czas trwania zwiedzania Sewilli z przewodnikiem po polsku około 5 godzin.

Pomoc w rezerwacji biletów dla grup i turystów indywidualnych

Organizowanie programu wizyty

Informacje na temat zasad zwiedzania obiektu

Zwiedzanie w towarzystwie oficjalnego polskiego przewodnika

bottom of page