top of page

The Saint Jerome Monastery

 
Enjoy the visit in the oldest monastery of the Granada city built at the beginning of the XV century.  It is decorated with religious and political symbols related to the medieval history of Spain. 
It houses the most the remains of Gonzalo Hernandez de Cordoba, the most faithful captain of the Queen Isabella.


 

  • Booking tickets

  • Tailor made visit

  • Full information about the visit 

  • Guided tour

Jaén, zanurzone w malowniczym krajobrazie Andaluzji, to miejsce, gdzie historia splata się z naturalnym pięknem, tworząc niepowtarzalną atmosferę. Na każdym kroku odkrywasz fascynujące zabytki, zaczynając od imponującej katedry, która jest symbolem potęgi i elegancji.

 

Wizyta w zamku świętej Katarzyny górującym nad miastem, to podróż w czasie do epoki maurów. Jego solidne mury opowiadają historię długich oblężeń i triumfalnych zwycięstw. Z jego wież możesz podziwiać rozległe olbrzymie plantacje oliwne, które charakteryzują tę okolicę.

 

Przechadzka po centrum Jaen z przewodnikiem po polsku wprowadzi Cię w autentyczną, uroczą atmosferę miasta. Wąskie uliczki, ukwiecone placówki, lokalne kawiarnie - to miejsce, gdzie każdy krok kryje tajemnice i opowieści z przeszłości.

 

W sercu miasta Jaén, zaklęte w historii, kryją się zabytkowe łaźnie muzułmańskie, świadectwo bogatej kulturowej mozaiki tego regionu. To niezwykłe miejsce przenosi odwiedzających w czasy, gdy muzułmańska cywilizacja pozostawiła swoje piętno na ziemiach Andaluzji. Wizyta w tych zabytkowych łaźniach to podróż do czasów, gdy Andaluzja była miejscem spotkania różnych kultur i religii. Pozwól, by ciepła atmosfera i bogactwo historii łaźni muzułmańskich w Jaén zabrały Cię w podróż przez wieki, odkrywając sekrety, jakie skrywają te mistyczne kamienne mury.

 

Jaén to również ostoja smakoszy oliwy z oliwek. Odkryj tajniki produkcji tego płynnego złota, spróbuj różnorodnych odmian i przekonaj się, dlaczego oliwa z Jaén jest ceniona na całym świecie.

 

Przejrzyj bogactwo rynków i sklepów, czerpiąc radość z zakupów lokalnych produktów, rękodzieł i pamiątek. Poczuj rytm życia Jaén, gdzie tradycja jest żywa, a nowoczesność harmonijnie współgra z historycznym dziedzictwem.

 

Jaén to miejsce, gdzie każdy zakamarek skrywa w sobie nie tylko historię, ale również malownicze krajobrazy, niezwykłe smaki i serdeczność mieszkańców. To podróż do źródeł hiszpańskiej kultury, gdzie spotykają się tradycja i nowoczesność, a każdy dzień jest niepowtarzalną opowieścią do odkrycia. 

Jaen w pigułce:

Katedra

Łaźnie arabskie

Zamek św.Katarzyny

Warto połączyć z wizytą w:

Granadzie

Maladze

Sewilli

Rondzie

Kordobie

Czas trwania zwiedzania Jaen z przewodnikiem po polsku około 5 godzin.

Pomoc w rezerwacji biletów dla grup i turystów indywidualnych

Organizowanie programu wizyty

Informacje na temat zasad zwiedzania obiektu

Zwiedzanie w towarzystwie oficjalnego polskiego przewodnika

bottom of page