top of page

The Saint Jerome Monastery

 
Enjoy the visit in the oldest monastery of the Granada city built at the beginning of the XV century.  It is decorated with religious and political symbols related to the medieval history of Spain. 
It houses the most the remains of Gonzalo Hernandez de Cordoba, the most faithful captain of the Queen Isabella.


 

  • Booking tickets

  • Tailor made visit

  • Full information about the visit 

  • Guided tour

Rozpocznij swoją przygodę od Skały Gibraltarskiej, monumentalnego symbolu tego terytorium. Na szczycie skały czeka nie tylko niezwykły widok na Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki, ale także fascynujące spotkanie z małpami berberyjskimi, które swobodnie przemieszczają się po obszarze.

Przejdź przez Dzielnice Śródmieścia, gdzie łączą się wpływy brytyjskie i hiszpańskie. Main Street, główna ulica handlowa, to raj dla miłośników zakupów, a malownicze kawiarnie oferują doskonałe miejsca do odpoczynku i delektowania się widokiem na Zatokę Gibraltarską.

Odwiedź Cytadelę, starą fortecę, która oferuje fascynujące spojrzenie na historię i dziedzictwo Gibraltaru. Warto również udać się do Katedry Najświętszej Marii Panny, przykładu architektury z epoki kolonialnej.

Gibraltar to również mekka dla miłośników przyrody morskiej. Oceanograficzne Centrum Almadraba i Dolphin Adventure Gibraltar to doskonałe miejsca, aby poznać bogactwo podwodnego świata i spotkać delfiny w naturalnym środowisku.

Zanurz się w lokalnej kuchni, gdzie wpływy brytyjskie i hiszpańskie tworzą unikalne smaki. Lokalne puby oferują atmosferę pełną życia, a tradycyjne fish and chips to doskonały sposób na zanurzenie się w brytyjskim charakterze Gibraltaru.

Gibraltar to więcej niż miejsce na mapie, to spotkanie dwóch światów, które kształtuje niepowtarzalny charakter tego miejsca. Przyjdź i odkryj tę fascynującą enklawę, gdzie historia, przyroda i kultury spotykają się w jednym magicznym punkcie. Gibraltar jest gotowy, aby zainspirować cię i zapewnić niezapomniane przeżycia.

Gibraltar w pigułce:

Jaskinie

Pomnik Sikorskiego

Punkty widokowe

Warto połączyć z wizytą w:

Kadyksie

Rondzie

Sewilli

Kordobie

Maladze

Czas trwania zwiedzania Gibraltaru z przewodnikiem po polsku około 5 godzin.

Pomoc w rezerwacji biletów dla grup i turystów indywidualnych

Organizowanie programu wizyty

Informacje na temat zasad zwiedzania obiektu

Zwiedzanie w towarzystwie oficjalnego polskiego przewodnika

bottom of page