top of page

The Saint Jerome Monastery

 
Enjoy the visit in the oldest monastery of the Granada city built at the beginning of the XV century.  It is decorated with religious and political symbols related to the medieval history of Spain. 
It houses the most the remains of Gonzalo Hernandez de Cordoba, the most faithful captain of the Queen Isabella.


 

  • Booking tickets

  • Tailor made visit

  • Full information about the visit 

  • Guided tour

Rozpoczniemy podróż od królewskiej szkoły jazdy Escuela Real Andaluza del Arte Ecuestre, gdzie arystokratyczne tradycje jeździeckie hiszpańskiego konia andaluzyjskiego ożywają w widowiskowych pokazach. To niezapomniane doświadczenie dla miłośników koni i kultury jeździeckiej.

 

To tutaj odkryjesz esencję Flamenco, gdzie dźwięki gitary, tańca i śpiewu napełniają ulice. Jerez to kolebka flamenco, a liczne tablaos (lokalne kluby flamenco) oferują autentyczne występy, które przeniosą cię w świat tej pasjonującej sztuki.

 

Nie możesz opuścić Jerez bez odwiedzenia jednej z tradycyjnych bodeg (winiarni), gdzie sherry - słynne hiszpańskie wino - dojrzewa w beczkach. Degustacja sherry w otoczeniu drewnianych beczek to prawdziwe kulinarne doświadczenie, które wprowadzi cię w tajniki miejscowej kultury winiarskiej.

 

Jerez to także miasto zabytków, takich jak Alcazar, średniowieczna cytadela z widokiem na miasto, czy katedra, imponujący przykład miejscowej architektury. Spacerując przez urokliwe uliczki starego miasta, odkryjesz piękno tradycyjnych andaluzyjskich budynków i placów.

 

Jeśli jesteś miłośnikiem koni, koniecznie odwiedź kompleks rezerwatu przyrody Parque Natural Bahía de Cádiz, gdzie możesz obserwować dziko żyjące konie andaluzyjskie i cieszyć się pięknem przyrody.

Jerez to miejsce, gdzie historia, kultura, tradycje winiarskie i sztuka splatają się w fascynujący sposób. Zwiedzając to miasto z przewodnikiem, można naprawdę zanurzyć się w unikalnym hiszpańskim stylu życia.

Jerez w pigułce:

Katedra

Escuela Real Andaluza del Arte Ecuestre

Punkty widokowe

Warto połączyć z wizytą w:

Kadyksie

Rondzie

Sewilli

Kordobie

Czas trwania zwiedzania Jerez z przewodnikiem po polsku około 5 godzin.

Pomoc w rezerwacji biletów dla grup i turystów indywidualnych

Organizowanie programu wizyty

Informacje na temat zasad zwiedzania obiektu

Zwiedzanie w towarzystwie oficjalnego polskiego przewodnika

bottom of page