top of page

The Saint Jerome Monastery

 
Enjoy the visit in the oldest monastery of the Granada city built at the beginning of the XV century.  It is decorated with religious and political symbols related to the medieval history of Spain. 
It houses the most the remains of Gonzalo Hernandez de Cordoba, the most faithful captain of the Queen Isabella.


 

  • Booking tickets

  • Tailor made visit

  • Full information about the visit 

  • Guided tour

Nerja, położona na urokliwej Costa del Sol, to prawdziwa perełka, gdzie każdy kąt skrywa coś wyjątkowego. Zacznijmy od Balcón de Europa, magicznego punktu widokowego oferującego zapierające dech w piersiach panoramy Morza Śródziemnego. Tutaj, na tym romantycznym balkonie Europy, historie Nerji splatają się z zachwycającymi krajobrazami.

Jaskinie Nerja, jedne z największych w Europie, przeniosą Cię w fascynujący świat formacji skalnych, odkrywając jednocześnie zakulisową historię tego miejsca. Plaże Nerji, takie jak Burriana czy Playa de Calahonda, kuszą swoim błękitem i są idealnym miejscem na relaks pod słońcem.

Spacer po zaułkach historycznego centrum Nerji to podróż w czasie, gdzie białe fasady domów tworzą malownicze uliczki, a tradycyjne sklepiki i kawiarnie kuszą lokalnymi smakami. Muzeum Bonsai oraz Akwarium Nerja to przystanie dla miłośników natury, oferujące unikalne i edukacyjne doświadczenia.

Plaza de España, centralny plac, tętni życiem i jest doskonałym miejscem na obserwację codziennego życia. Wycieczki do okolicznych Pueblos Blancos, takich jak malownicza Frigiliana, otwierają przed Tobą drzwi do urokliwych andaluzyjskich wiosek z ich tradycyjnymi uliczkami i atmosferą.

Każdy krok w Nerji to nie tylko podróż przez przestrzeń, ale również podróż w głąb historii, kultury i natury tego regionu Costa del Sol. To miejsce, które pozostawi w Twojej pamięci niezapomniane wrażenia i chwile pełne uroku hiszpańskiego życia. Ciesz się każdym zaskakującym detalem, który Nerja ma do zaoferowania wtowarzystwie oficjalnego przewodnika!

Nerja w pigułce:

Balcon Europy

Playa Calahonda

Punkty widokowe

Warto połączyć z wizytą w:

Granadzie

Rondzie

Sewilli

Kordobie

Maladze

Alpujarras

Czas trwania zwiedzania Nerja z przewodnikiem po polsku około 3 godzin.

Pomoc w rezerwacji biletów dla grup i turystów indywidualnych

Organizowanie programu wizyty

Informacje na temat zasad zwiedzania obiektu

Zwiedzanie w towarzystwie oficjalnego polskiego przewodnika

bottom of page